Kontakt

Chytry-obchod.cz
Na Hvězdárně 256/3
159 00 - Praha 5
tel: 777 885 896
napište nám
IČ: 02279924
DIČ: CZ8302230035

Zboží v akci


» Jakou nástěnnou klimatizaci

Jak správně vybrat nástěnnou klimatizaci do bytu, kanceláře


Připravili jsme pro Vás článek, který Vám pomůže s výběrem nejvhodnější nástěnné klimatizace.

Jak vybrat nejvhodnější nástěnnou klimatizaci

Výkon je základní parametr při výběru nástěnné klimatizační jednotky.
Čím je větší místnost, kterou chcete chladit nebo vytápět, tím musí být větší výkon klimatizační jednotky.

Vzorový příklad: místnost o délce 7 metrů, šířce 3,5 metru a výšce stropu je 2,8 metru.
Objem místnosti je 68,6 m3 a vhodnou volbou je nástěnná klimatizace o výkonu chlazení 2,5 kW např. nástěnná klimatizace SINCLAIR VISION ASH-09BIV 2,5 kW s WiFi nebo nástěnná klimatizace s více funkcemi nástěnná klimatizace SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-09BIF2 2,7 kW s WiFi

Jestli má Vaše místnost specifické teplotní podmínky jako např. velká okna, kam větší část dne přímo svítí slunce, nebo máte podkroví, je vhodnější zakoupit výkonnější nástěnnou klimatizaci Sinclair. Vhodná je např. nástěnná klimatizace SINCLAIR VISION ASH-12BIV 3,2 kW, WiFi nebo nástěnná klimatizace SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-13BIF2 3,5 kW s WiFiJak správně vybrat nástěnnou klimatizaci do bytu, kanceláře

Přehled nástěnných klimatizací SINCLAIR


U každého typu je uveden výkon chlazení / výkon topení a optimální velikosti plochy v m2.

SINCLAIR VISION s WiFi

Nástěnná klimatizace SINCLAIR VISION ASH-09BIV chlazení 2,5 kW / topení 2,8 kW / do 28 m2

Nástěnná klimatizace SINCLAIR VISION ASH-12BIV chlazení 3,2 kW / topení 3,5 kW / do 36 m2

Nástěnná klimatizace SINCLAIR VISION ASH-18BIV chlazení 4,6 kW / topení 5,2 kW / do 60 m2

Nástěnná klimatizace SINCLAIR VISION ASH-24BIV chlazení 6,2 kW / topení 6,5 kW / do 72 m2


Jak správně vybrat nástěnnou klimatizaci ?

SINCLAIR FOCUS PLUS s WiFi

Nástěnná klimatizace SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-09BIF2 chlazení 2,7 kW / topení 2,8 kW / do 28 m2

Nástěnná klimatizace SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-13BIF2 chlazení 3,5 kW / topení 3,7 kW / do 36 m2

Nástěnná klimatizace SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-18BIF2 chlazení 5,2 kW / topení 5,3 kW / do 60 m2

Nástěnná klimatizace SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-24BIF2 chlazení 7,0 kW / topení 7,4 kW / do 80 m2


Spotřeba elektrické energie a náklady na provoz

Pro provoz nástěnné klimatizace je potřeba elektrická energie a proto před pořízením klimatizace je vhodné zvažovat náklady na provoz.
Jednoduše se dá říci, že čím levnější klimatizace, tím má větší spotřebu elektrické energie. Kvalitní a úsporné klimatizace mají energetickou třídu A+ a vyšší. Ve vzorovém příkladu jsme vypočítali, že potřebujeme nástěnnou klimatizaci o výkonu chlazení cca 2,5 kW. Pokud zvolíme např. vybranou nástěnnou klimatizaci SINCLAIR VISION ASH-09BIV 2,5 kW s WiFi tak příkon při chlazení je 810 W a příkon maximální je 1 500 W.
Pokud zvolíme nástěnnou klimatizaci SINCLAIR FOCUS PLUS ASH-09BIF2 2,7 kW s WiFi tak její příkon je 820 W a příkon maximální je 1 500 W. Spotřeba je u obou klimatizací velmi podobná, ale klimatizace FOCUS PLUS má více funkcí v porovnání s klimatizací ve verzi VISION.

Na našem e-shopu mají všechny nástěnné klimatizace Sinclair inverter. Technologie inverter spočívá v řízení otáček kompresoru - výkonu zařízení pomocí frekvenčního měniče, který je vestavěn ve venkovní jednotce.
Tímto řízením jsou vyloučeny časté zapnutí a vypnutí zařízení, které mají i značný vliv na spotřebu elektrické energie zařízení.
Je prokázáno, že technologií INVERTER je spotřeba el. energie snížena až o 44% oproti levným nástěnným klimatizacím.
Zároveň je přesněji a stabilněji udržována požadovaná teplota v klimatizované místnosti.Složení klimatizační jednotky

Nástěnná klimatizace se skládá ze dvou hlavních části.
Vnitřní jednotky, která je umístěna v interiéru a venkovní jednotky, která je umístěna venku.
Hlavní částí celého systému je kompresor, který je umístěný ve venkovní jednotce.

Vnitřní jednotku je vhodné umístit tak, aby ochlazovaný vzduch mohl bez překážek proudit po místnosti. Přitom by chladný vzduch neměl přímo foukat na osoby v místnosti. Nejčastěji je vnitřní jednotka nástěnné klimatizace umístěna na stěně pod stropem a je ovládána dálkovým ovladačem.
Venkovní jednotka se umísťuje dle možností a požadavků majitele nebo provozovatele budovy, tak aby co nejméně narušovala její vzhled. Běžně se venkovní jednotky umísťují na konzoly, které se připevňují k fasádě domu, mohou být na balkóně, na střeše nebo i na zemi (nutný podstavec).

Vnitřní a venkovní jednotka je propojena měděnými rozvody, ve kterých proudí chladící kapalina, dále pak napájecím a komunikačním kabelem.
Rozvody musí být dobře izolovány, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám.

Potřebujete-li klimatizovat více místností, je vhodnější pořídit tzv. multisplitovou jednotku. To znamená, že máte klimatizaci rozvedenou např. do pěti místností a máte jen jednu venkovní jednotku.
Přitom každá vnitřní jednotka může být jiná, např. v zasedací místnosti kazetová, ve dvou kancelářích běžná nástěnná jednotka, u ředitele luxusní nástěnná jednotka a v místnosti u serveru podstropní jednotka velkého výkonu.Jak správně vybrat nástěnnou klimatizaci do bytu, kanceláře

Odvod kondenzátu

Při chlazení vzniká ve vnitřní jednotce vodní kondenzát, který musí být odváděn. Vhodné je odvod zajistit hadičkou samospádem. Zpravidla u složitějších instalací samospád nelze použít a do vnitřní jednotky musí být umístěno čerpadlo, které kondenzovanou vodu vytlačí. Hadička na odvod kondenzátu může být svedena do odpadu, dešťového svodu nebo po plášti k patě budovy.
V novostavbách je vhodné s odvodem kondenzátu počítat již při návrhu odpadů. Vhodným řešením je svod do sifonu speciálně určeného pro klimatizace.Klimatizace jako topení

Většina moderních nástěnných klimatizačních jednotek umožňuje kromě chlazení i topení.
Klimatizace je totiž obrácené tepelné čerpadlo. V létě použijete klimatizaci k chlazení a na jaře na podzim a v zimě si můžete klimatizací přitopit.
Můžete buď zdlouhavě přitopit plynovým kotlem či jiným zdrojem nebo rychle prohřát místnost proudem teplého vzduchu. Navíc má většina klimatizací časovač, takže topení se vám může spustit půl hodiny před tím, než budete vstávat.

Klimatizaci lze v mnoha případech použít i jako hlavní zdroj tepla, i když vzhledem k některým možným omezením, ne jediný. Podstatným technickým parametrem při použití klimatizace na topení je nejnižší venkovní provozní teplota. Většina modelů udává hodnoty v relacích -10°C až -15°C, existují však i jednotky pro provozní teplotu až do -20°C. Tato hodnota je nejnižší teplota, za které klimatizace dosahuje udávaného výkonu. Při nižší teplotě sice systém dále funguje, ale dochází ke snížení tepelného výkonu a zvýšení příkonu, tudíž spotřeby.

Např. při použití klimatizace SINCLAIR VISION ASH-09BIV získáte 2,8 kW teplené energie za 0,760 kW elektrické energie.
V případě SINCLAIR VISION ASH-12BIV získáte 3,5 kW tepelné energie za 1,0 kW. Což je výrazně úspornější než použití např. přímotopu.

Jak již bylo výše popsáno, v porovnání s topením plynovým kotlem nebo přímotopy jsou náklady na topení pomocí klimatizace nesrovnatelně nižší. V prvním případě o 50%, ve druhém až o 70%. Klimatizace totiž využívá k tvorbě tepla zcela jiného fyzikálního principu než např. přímotop. Paradoxně je dokonce při topení klimatizace úspornější než při chlazení. Při topení má tedy klimatizace vyšší účinnost a nižší spotřebu.E-shop Chytry-obchod.cz je autorizovaným prodejcem nástěnných klimatizací značky Sinclair


Jak správně vybrat nástěnnou klimatizaci do bytu, kanceláře

ZDRjZjY